Що таке Слов’янська культура?


У сучасному світі відповідаючи на питання “Що таке Слов’янська культура? багато людей дадуть відповідь – це вишита сорочка або народна пісня, а може бути унікальне ім’я або кулон на шиї в тематиці свастики.

І дуже шкода, що ми не знаємо наскільки наша культура глибока і таємнича.

Адже Слов’яни – це союз славних (благословенних) народів.

Це прийняття божественного світу в усіх проявах. Це поклоніння святому духу природи, частиною якого є сама людина. Це шанування Рода, предків, і творення сімейного родового життя за стародавніми звичаями. І найцінніше, що передали нам наші предки – це цілісний світогляд, що неподільність свого життя з Божественним проявом і світом Предків, для них це був єдиний світ з невидимими кордонами між ними.

Використовуючи і зберігаючи мудрість предків, роблячи свій внесок дбали про те в якому світі житимуть їхні правнуки, яка спадщина залишиться після їхнього життя.

Перебуваючи в цьому, зберігаючи минуле, дбали про майбутнє.

Ви зможете заперечити, що ми теж так мислимо. Але давайте подивимося, як ми ставимося до природи, єдиного джерела життя?

Що залишиться після нас нашим правнукам, як глибоко ми пізнаємо спадщину предків, користуємося їх мудрістю? Відповідаючи на ці питання, кожен може зробити для себе висновки сам.

Адже Слов’яни не робили жодної дії без сенсу: готуючи священну кутю на Коляду – жінка створювала простір для благополуччя сім’ї на цілий рік, на свято Долі – зазивали вдалу долю і дякували за прожитий рік, дарували один одному подарунки. На Великий день – зустрічаючи весну, створювали обереги на весь майбутній рік і просили у вищих сил благословення. І кожній їх дії, згідно з річним циклом можна знайти логічне пояснення. 

Виховуючи дітей закладали в них доброту, благодійність і відповідальність – власним прикладом.

Навіть вишиваючи рушник – заборонено було виправляти помилки на рушнику, так як вчорашній день не поживеш, так помилки свої потрібно приймати, брати досвід і йти далі.

Забуваючи свої традиції, ми позбавляємо себе можливості не тільки гармонійно розвиватися у всіх сферах життя, а й втрачаємо першоджерело, величезну силу і підтримку наших предків, яка є фундаментом всього нашого життя.