Як вибрати свою колоду Таро?


Напевно, розглядаючи вітрини езотеричних магазинів, ви помічали величезний достаток колод карт Таро. В основному, всі нові колоди запечатані в герметичній упаковці, тому немає можливості розпакувати і подивитися кожну карту окремо. Доводиться вибирати колоду, задовольняючись інтуїцією і декількома малюнками на упаковці.

А тематик сучасних колод просто неймовірна кількість: темні і світлі, магічні і міські, каббалістичні і мультяшні, самих різних стилістик, забарвлень і напрямків.

І як же ви будете розчаровані, коли зрозумієте, що куплена Вами, нова колода Таро в плівці, зовсім не Таро, а якась пародія, набір картинок, на яких серйозно гадати просто неможливо. У такої непридатної колоди, три шляхи: передарувати комусь, продати через інтернет або залишити як колекційну.

Щоб заощадити час і придбати дійсно робочу колоду Таро, пропоную Вам керуватися моїм досвідом, при виборі інструменту ворожіння. Отже, спочатку важливо визначитися із завданням, яке колода виконує.

Для вивчення карт Таро і навчання ворожіння – підійде колода Райдера Уейта. Універсальна колода Таро, вміщує 78 повністю промальованих карт, кожна з яких – цілий світ.  

Ця колода друкується зараз у двох колірних рішеннях: в оригінальних кольорах 1910 року і коректованих кольорах, соковитих і приємних оку, ця варіація називається «Райдужне Таро».

Для тих, хто практикує французьку традицію ворожіння, добре підійде «Марсельське Таро», а для шанувальників Алістера Кроулі і Телемскої традиції, найкращим стартом вивчення буде «Таро Тота».

Всі три колоди, є основними стовпами в традиції Таро. Всі сучасні видавці колод, випускаючи чергову нову колоду Таро, ґрунтуються на сюжетах перерахованих вище колод, додаючи туди інші стилістичні елементи.    

Для поглиблення знань в Таро – тут Вам знадобиться унікальна колода «Двостороннє Таро», відкриє абсолютно іншу площину відповідей, так як у карт немає сорочки. Також буде цікаво випробувати в роботі «Таро Нью Віжн». А якщо ви захочете дізнатися карти Таро з точки зору Каббали, Алхімії і філософії герметизму, то Вам підійде колода «Герметичне Таро», і «Таро Золотого Світанку».    

Для щоденної практики ворожіння на будь-яку сферу життя – добре працює колода «Універсальний Ключ», оригінальні колоди зазвичай виготовляються з пластика, дуже міцні і стійкі. На жаль, кілька карт в колоді не досконалі, наприклад, аркан Місяць або Блазень, втратили багато важливих атрибутів, але колода показала себе в роботі цілком добре. Зверніть увагу і на іншу колоду, «Універсальне Таро», гармонійні кольори порадують Вас. Це класичний «Райдер Уейт» одягнений в нові колірні рішення художниці Мері Хенсон-Робертс.

Для діагностики чорної магії – добре дуже працює «Таро Божевільного Місяця», «Таро Чорний Грімуар», «Таро Чорного Сонця» і «Санта Муерте». Є колода, яка дуже схожа за своєю структурою на Таро, але це все ж оракул – «Таро Тіней». Колода потужна і піднімає дуже глибокі теми.

Для духовних тем – у всій красі показала себе колода «Ошо Дзен Таро». Я б не став повністю зараховувати цю колоду до традиційного Таро, але колода дуже добра і чуйна, впевнений ви знайдете для себе багато корисних відповідей за допомогою неї. Також можна спробувати «Таро Зеленої Відьми», дуже цікава колода.

Для ворожіння на сексуальну сферу – розроблена унікальна колода «Манара», звичайно це більше оракул ніж Таро, але працює відмінно, якщо розуміти значення карт.

Тепер, давайте поговоримо про якість друку карт Таро.

В Україні, разом з широким асортиментом карт Таро, ви можете спостерігати і широкий діапазон цін, починаючи з 150 до 2 500 гривень. При тому цікаво, що різниця в ціні однієї і тієї ж колоди може досягати в 300-400 гривень. Чому?

Справа в тому, що український ринок повний «піратських» копій карт Таро дуже низької якості друку і тонкого паперу. Купуючи колоду Таро за «три копійки», ви отримуєте відповідну якість. Оригінальні колоди, стоять звичайно дорожче, але будуть служити Вам вірою і правдою дуже довго. Наприклад, багато моїх оригінальних колод Таро були куплені ще на початку 2000-х, і досі в «строю».

І фінальна рекомендація: якщо Ви дивитеся на колоду Таро, не знаєте її сенсу символів, думаючи колись потім вивчити її, краще відкладіть цю колоду в сторону. Вона просто не ваша. Коли прийде до Вас знання і розуміння Таро, тоді і прийдуть потрібні колоди Таро.

Бажаю Вам удачі в практиці Таро! Нехай вищі сили будуть прихильні до Вашого успіху.