Як довго можна приймати трав’яний чай?


Ті, хто тільки починають знайомитися з травами, часто задають таке питання.

Як довго можна приймати трав’яний чай?

А чи не буде мені шкоди якщо я буду пити (наприклад) материнку більше місяця?

Питання цілком нормальне, адже в нашому суспільстві побутує міф, що трав’яний чай можна пити тільки тиждень (або місяць).

Відповідь: Шкоди не буде, якщо більше місяця тобі смачно його пити!

Справедливе таке питання, тільки для дуже сильнодіючих, напівотруйних або отруйних рослин і більшість з них мають яскраво виражений смак або аромат, що ускладнює процес насолоди в чаюванні. А для решти просто упередження. Тому прийшов час зруйнувати міф і розділити трав’яне лікування і трав’яне чаювання.

Давайте розглянемо перш за все, що таке лікарська трава – це рослина, яка насичена корисними вітамінами і мікроелементами. І коли мікроелементи надходять в наш організм, він насичується ними до тих пір, поки йому це необхідно.

Наприклад, вам захотілося петрушки або кропу, ви ж не будете їх їсти тоді, коли вже пропадає потреба в них, і не будете класти в усі страви поспіль. Звичайно ж немає)

Продукт, яким ми наситилися втрачає для нас колишній аромат і смак – це перший сигнал, що пора припинити. Точно також і з трав’яними чаями, якщо ваше тіло взяло всі необхідні мікроелементи з чаю з ромашкою, то вам його і не захочеться, і пахнути він буде не так привабливо, і смак зміниться. Тільки період у кожного свій, тому так важливо прислухатися до власного тіла і його вподобаннь.

І якщо вже застерігатися, то важливо поглянути на такі чинники:

  • такі як алергічна реакція на певний вид рослини, точніше на мікроелементи, що вона містить;
  • індивідуальна непереносимість продукту;
  • вагітність, тому що багато трав тонізують матку.

P.S.: І маленький нюанс, який вам допоможе зрозуміти, як рослина завжди діє на людину. Наприклад, вам захотілося калини, тому що це живий пробиотик, але за своєю природою ви гіпотонік і після калини відчуваєте себе гірше, а ваша подруга гіпертонік – добре. Пояснення цілком логічне, калина знижує тиск в тілі людини і природно для гіпотоніків вона не дуже підходить.

Або такий випадок з липою, її дія підвищує тиск в тілі людини, тому гіпотоніки відчувають себе після неї дуже добре, а гіпертоніки не надто. І якщо вже ми торкнулися теми «тиску», то найгармонійніший варіант – це глід, він нормалізує будь-який тип тиску, зміцнює серцевий м’яз і регулює всі енергії в тілі, відновлює сили.

Слухайте своє тіло, насолоджуйтеся ароматними дарами Матері Землі і будьте здорові!