Восстановление энергии

«Азбука кольору»


Кольоротерапія як спосіб лікування використовувалася ще в стародавньому Єгипті, Індії, Китаї, на Русі і в багатьох країнах світу. Наприклад, китайські лікарі при лікуванні шлунка використовували жовтий колір, а хворим на скарлатину рекомендували носити червоні шарфи. Аналогічно при скарлатині робили наші прадіди-слов’яни. Також наші предки вважали, що для того, щоб пройшла жовтяниця, необхідно носити «золоті» намиста. У працях знаменитого персидського філософа і лікаря Ібн Сіна, відомого в Європі під ім’ям Авіценна, знаходимо згадку про те, що хворому, який стікав кров’ю, не можна дивитися на червоне, а потрібно зупиняти погляд на синьому, що володіє заспокійливими властивостями. Подібних прикладів історія знає безліч. Але оформлятися в окремий напрямок науки, що займається вивченням цілющих властивостей кольорів, кольоротерапія почала лише в XIX столітті, коли англійські вчені Д. Даун і Г. Блант довели, що ультрафіолетове випромінювання має лікувальні властивості і може використовуватися для терапії шкірних захворювань і рахіту. З тих пір метод лікування кольором став настільки популярним, що сьогодні часто використовується в медичній практиці для боротьби з серйозними захворюваннями і якнайшвидшого одужання.

Який колір що позначає і для лікування яких захворювань використовується

Білий – несе позитивний заряд добра і удачі. Колір дарує силу, енергію, вирівнює настрій і зцілює від недуг. Позитивно впливає на центральну нервову систему і сприяє очищенню організму від шлаків.

Червоний – випромінює тепло, надає збудливу дію на нервову систему. Він покращує обмінні процеси в організмі, прискорює кровообіг, нормалізує знижений кров’яний тиск, серцеву діяльність і підвищує імунітет. Використовується для лікування вітряної віспи, скарлатини, кору, гнійних ран і дерматологічних захворювань. Надлишок кольору може викликати збудження, головний біль, втому і почервоніння очей. Колір протипоказаний огрядним, дратівливим і легко збудливим людям.

Помаранчевий – допомагає розкріпачитися і звільнитися від внутрішніх суперечностей. Сприяє терпимому ставленню до оточуючих, зміцнює волю. Колір омолоджує, допомагає відновленню нервової і м’язової тканини. Використовується для лікування хвороб сечостатевої системи, селезінки, покращує травлення, регулює обмінні процеси і впливає на роботу ендокринних залоз.

Жовтий – стимулює зір і нервову систему, тонізує, покращує розумові і логічні здібності, вселяє почуття оптимізму. Колір корисний при порушенні роботи печінки, стимулює жовчовиділення, лікує шкірні захворювання, рятує від безсоння і збуджує апетит.

Зелений – заспокоює, оновлює. Колір нормалізує діяльність серцево-судинної системи, заспокоює сильне серцебиття, стабілізує артеріальний тиск і функції нервової системи. Використовується при лікуванні головного болю, втомі очей, порушенні зору.

Синій – цінується за заспокійливу дію на психіку: надає позитивний ефект при меланхолії, іпохондрії та істерії. Володіє снодійним ефектом, допомагає в боротьбі з інфекціями і лихоманками, спазмами і головними болями.

Фіолетовий – заспокоює нервову систему, його можна використовувати при психічних і нервових порушеннях. Колір допомагає при різних запальних захворюваннях, допомагає при мігрені, нормалізує стан лімфатичної системи. Сприятливий для духовного розвитку людини, у творчих людей підвищує працездатність. Тривалий вплив кольору може викликати стан туги і депресії.